Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
McDONALD'S SHIRES FIRST GRADE - THE RB CLARK CUP - ESTABLISHED 1923/24
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1 One-Day Match (Maximum 50 Overs per side)
31 Oct 20 10:00AM Balmain South Sydney   v   BYE  
31 Oct 20 10:00AM Auburn   def by   Burwood Briars George Parry Oval Official result
31 Oct 20 10:00AM Lindfield   def by   Lane Cove Lindfield Oval Official result
31 Oct 20 10:00AM Mt Pritchard-Southern Districts   drew   Strathfield Greenway Park 1 Official result
31 Oct 20 10:00AM North West Sydney   def by   Georges River Bexley Oval Official result
31 Oct 20 10:00AM Roseville   def   Pennant Hills Roseville Chase Oval Official result
31 Oct 20 10:00AM Warringah   def by   Epping Weldon Oval Official result
Round 2 One-Day Match (Maximum 50 Overs per side)
7 Nov 20 10:00AM North West Sydney   v   BYE  
7 Nov 20 10:00AM Balmain South Sydney   drew   Mt Pritchard-Southern Districts Alan Davidson Oval Official result
7 Nov 20 10:00AM Georges River   def by   Burwood Briars Bexley Oval Official result
7 Nov 20 10:00AM Lane Cove   def   Pennant Hills Tantallon Oval Official result
7 Nov 20 10:00AM Roseville   def   Warringah Roseville Chase Oval Official result
7 Nov 20 10:00AM Strathfield   def   Auburn Airey Park Official result
7 Nov 20 10:00AM Epping   def   Lindfield North Epping Oval Official result
Round 3 One-Day Match (Maximum 50 Overs per side)
14 Nov 20 10:00AM Mt Pritchard-Southern Districts   v   BYE  
14 Nov 20 10:00AM Auburn   def   Balmain South Sydney George Parry Oval Official result
14 Nov 20 10:00AM Burwood Briars   def   North West Sydney Ron Routley Oval Official result
14 Nov 20 10:00AM Georges River   def by   Strathfield Bexley Oval Official result
14 Nov 20 10:00AM Epping   def   Lane Cove North Epping Oval Official result
14 Nov 20 10:00AM Lindfield   def   Roseville Lindfield Oval Official result
14 Nov 20 10:00AM Pennant Hills   def by   Warringah Pennant Hills Oval Official result
Round 4 One-Day Match (Maximum 50 Overs per side)
21 Nov 20 10:00AM Georges River   v   BYE  
21 Nov 20 10:00AM Epping   def   Roseville North Epping Oval Official result
21 Nov 20 10:00AM Lane Cove   def   Warringah Tantallon Oval Official result
21 Nov 20 10:00AM Mt Pritchard-Southern Districts   def by   Burwood Briars Greenway Park 1 Official result
21 Nov 20 10:00AM Pennant Hills   def by   Lindfield Pennant Hills Oval Official result
21 Nov 20 10:00AM Strathfield   def   Balmain South Sydney Airey Park Official result
21 Nov 20 2:00PM North West Sydney   def   Auburn Bruce Purser Reserve (Kanebridge Oval) Official result
Round 5 One-Day Match (Maximum 50 Overs per side)
28 Nov 20 9:00AM Strathfield   v   BYE  
28 Nov 20 9:00AM Auburn   def   Georges River George Parry Oval Official result
28 Nov 20 9:00AM Burwood Briars   def   Balmain South Sydney Ron Routley Oval Official result
28 Nov 20 9:00AM Mt Pritchard-Southern Districts   def   North West Sydney Greenway Park 1 Official result
28 Nov 20 9:00AM Roseville   def   Lane Cove Roseville Chase Oval Official result
28 Nov 20 9:00AM Warringah   def by   Lindfield Weldon Oval Official result
28 Nov 20 10:00AM Pennant Hills   def by   Epping Pennant Hills Oval Official result
Round 6 One-Day Match (Maximum 50 Overs per side)
5 Dec 20 10:00AM Auburn   v   BYE  
5 Dec 20 10:00AM Balmain South Sydney   def by   Warringah Alan Davidson Oval Official result
5 Dec 20 10:00AM Burwood Briars   def by   Epping Ron Routley Oval Official result
5 Dec 20 10:00AM Lane Cove   def   Georges River Tantallon Oval Official result
5 Dec 20 10:00AM Lindfield   def by   Mt Pritchard-Southern Districts Lindfield Oval Official result
5 Dec 20 10:00AM Strathfield   def by   Roseville Airey Park Official result
5 Dec 20 2:00PM North West Sydney   def   Pennant Hills Bruce Purser Reserve (Kanebridge Oval) Official result
Round 7 One-Day Match (Maximum 50 Overs per side)
12 Dec 20 10:00AM Roseville   v   BYE  
12 Dec 20 10:00AM Balmain South Sydney   def by   Georges River Alan Davidson Oval Official result
12 Dec 20 10:00AM Lane Cove   def   North West Sydney Tantallon Oval Official result
12 Dec 20 10:00AM Lindfield   def by   Strathfield Lindfield Oval Official result
12 Dec 20 10:00AM Mt Pritchard-Southern Districts   def by   Epping Greenway Park 1 Official result
12 Dec 20 10:00AM Pennant Hills   def by   Auburn Pennant Hills Oval Official result
12 Dec 20 10:00AM Warringah   def by   Burwood Briars Weldon Oval Official result
Round 8 One-Day Match (Maximum 50 Overs per side)
19 Dec 20 10:00AM Epping   v   BYE  
19 Dec 20 10:00AM Balmain South Sydney   drew   Pennant Hills Alan Davidson Oval Official result
19 Dec 20 10:00AM Georges River   drew   Mt Pritchard-Southern Districts Bexley Oval Official result
19 Dec 20 10:00AM Roseville   drew   North West Sydney Roseville Chase Oval Official result
19 Dec 20 10:00AM Strathfield   drew   Lane Cove Airey Park Official result
19 Dec 20 10:00AM Warringah   drew   Auburn Weldon Oval Official result
19 Dec 20 10:01AM Burwood Briars   drew   Lindfield Rothwell Park Official result
Round 9 2-Day Match
9 Jan 21 12:15PM, 16 Jan 21 12:15PM Lindfield   v   BYE  
9 Jan 21 12:15PM, 16 Jan 21 12:15PM Epping   def by   Auburn North Epping Oval Official result
9 Jan 21 12:15PM, 16 Jan 21 12:15PM Georges River   def by   Roseville Bexley Oval Official result
9 Jan 21 12:15PM, 16 Jan 21 12:15PM Lane Cove   def   Mt Pritchard-Southern Districts Tantallon Oval Official result
9 Jan 21 12:15PM, 16 Jan 21 12:15PM North West Sydney   def by   Balmain South Sydney Bruce Purser Reserve (Kanebridge Oval) Official result
9 Jan 21 12:15PM, 16 Jan 21 12:15PM Pennant Hills   def by   Burwood Briars Pennant Hills Oval Official result
9 Jan 21 12:15PM, 16 Jan 21 12:15PM Warringah   def by   Strathfield Weldon Oval Official result
Round 10 2-Day Match
23 Jan 21 12:15PM, 30 Jan 21 12:15PM Burwood Briars   v   BYE  
23 Jan 21 12:15PM, 30 Jan 21 12:15PM Auburn   drew   Roseville George Parry Oval Official result
23 Jan 21 12:15PM, 30 Jan 21 12:15PM Balmain South Sydney   drew   Lane Cove Alan Davidson Oval Official result
23 Jan 21 12:15PM, 30 Jan 21 12:15PM Lindfield   def   Georges River Lindfield Oval Official result
23 Jan 21 12:15PM, 30 Jan 21 12:15PM Mt Pritchard-Southern Districts   def   Pennant Hills Greenway Park 1 Official result
23 Jan 21 12:15PM, 30 Jan 21 12:15PM Strathfield   def by   Epping Airey Park Official result
23 Jan 21 12:15PM, 30 Jan 21 12:15PM Warringah   def by   North West Sydney Weldon Oval Official result
Round 11 2-Day Match
6 Feb 21 12:15PM, 13 Feb 21 12:15PM Pennant Hills   v   BYE  
6 Feb 21 12:15PM, 13 Feb 21 12:15PM Georges River   drew   Warringah Bexley Oval Official result
6 Feb 21 12:15PM, 13 Feb 21 12:15PM Lane Cove   def by   Auburn Tantallon Oval Official result
6 Feb 21 12:15PM, 13 Feb 21 12:15PM Lindfield   def   Balmain South Sydney Lindfield Oval Official result
6 Feb 21 12:15PM, 13 Feb 21 12:15PM Roseville   def by   Mt Pritchard-Southern Districts Roseville Chase Oval Official result
6 Feb 21 12:15PM, 13 Feb 21 12:15PM North West Sydney   drew   Epping Bruce Purser Reserve (Kanebridge Oval) Official result
6 Feb 21 12:15PM, 13 Feb 21 12:15PM Burwood Briars   drew   Strathfield Rothwell Park Official result
Round 12 2-Day Match
20 Feb 21 12:15PM, 27 Feb 21 12:15PM Warringah   v   BYE  
20 Feb 21 12:15PM, 27 Feb 21 12:15PM Auburn   v   Mt Pritchard-Southern Districts George Parry Oval Progress result entered
20 Feb 21 12:15PM, 27 Feb 21 12:15PM Balmain South Sydney   v   Roseville Alan Davidson Oval Progress result entered
20 Feb 21 12:15PM, 27 Feb 21 12:15PM Burwood Briars   v   Lane Cove Rothwell Park Progress result entered
20 Feb 21 12:15PM, 27 Feb 21 12:15PM Epping   v   Georges River North Epping Oval Progress result entered
20 Feb 21 12:15PM, 27 Feb 21 12:15PM North West Sydney   v   Lindfield Bruce Purser Reserve (Kanebridge Oval) Progress result entered
20 Feb 21 12:15PM, 27 Feb 21 12:15PM Pennant Hills   v   Strathfield Pennant Hills Oval  
Round 13 One-Day Match (Maximum 50 Overs per side)
6 Mar 21 10:00AM Lane Cove   v   BYE  
6 Mar 21 10:00AM Auburn   v   Lindfield George Parry Oval  
6 Mar 21 10:00AM Epping   v   Balmain South Sydney North Epping Oval  
6 Mar 21 10:00AM Georges River   v   Pennant Hills Bexley Oval  
6 Mar 21 10:00AM Mt Pritchard-Southern Districts   v   Warringah Greenway Park 1  
6 Mar 21 10:00AM Roseville   v   Burwood Briars Roseville Chase Oval  
6 Mar 21 10:00AM Strathfield   v   North West Sydney Airey Park  
QUALIFYING FINALS 2-Day Match (Saturday/Sunday)
13 Mar 21 10:30AM, 14 Mar 21 10:30AM TBD v TBD  
13 Mar 21 10:30AM, 14 Mar 21 10:30AM TBD v TBD  
13 Mar 21 10:30AM, 14 Mar 21 10:30AM TBD v TBD  
SEMI FINALS 2-Day Match (Saturday/Sunday)
20 Mar 21 10:30AM, 21 Mar 21 10:30AM TBD v TBD  
20 Mar 21 10:30AM, 21 Mar 21 10:30AM TBD v TBD  
FINAL 2-Day Match (Saturday/Sunday)
27 Mar 21 10:30AM, 28 Mar 21 10:30AM TBD v TBD  

Fixture Last updated: 5 Jan 21 11:13AM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.